Frivilligcentre i Vejle Kommune             Børkop          Egtved          Give          Jelling          Vejle

 

Velkommen       Frivilligcenter Jelling      Oversigt over frivilligt arbejde       Frivilligrådet       Senior      Aktuel orientering     Links------------------------


.

.

.

.

.

.

                        . --- 
   


Vejle kommunes  frivilligråd.

Medlemmer og suppleanter valgt for perioden  2018 -2021.

FrivilligCenter  Børkop;
Medlem ; Torben Madsen  tmm4@stofanet.dk  
FrivilligCenter  Egtved;
Medlem ;    Kent Jensen kentchristian.jensen@gmail.com  
FrivilligCenter Give ;  
Medlem     ;    Knud Møller knudgive@gmail.com
suppleant  ;    Erik Andersen  erik.andersen@post.tele.dk  
FrivilligCenter Jelling ;
Medlem     ;  Nis Bruun signeb@jellingnet.dk 
suppleant   ;  Knud Dupont knuddupont@hotmail.com  
Foreningernes Hus Vejle;
Medlem   ;  Anders Hareskov Andersen  harreskovvejle@gmail.com  
suppleant ;  Lisbeth Hansen hansenlisbeth633@gmail.com  
Børn & Unge  ;
Medlem   ; Susanne  Clausen  susanne@broen-vejle.dk
suppleant; Svend Erik Ågesen  baagesen9@gmail.com  
Ældregruppen ;
Medlem   ;  Anne Marie Jensen  riejensen41@gmail.com 
Handicaporganisationer;
Medlem    ;  Jens Bork jb@jbork.dk 
suppleant  ;  Peter Skov Jørgensen  skov@muskelsvindler.dk  
Patientforeninger ;
Medlem    ;  Mogens Vedel mogens.vedel@live.dk  
suppleant  ;  Jette Møberg hofberg@mvb.net  
Humanitære foreninger;
Medlem   ;  Bjarne Sørensen  b.soerensen@postkasse.org
suppleant ;  Erik Dam  erikdam@stofanet.dk  
Væresteder  ;
Medlem  ;   Jette Bast  jette7s@hotmail.com  
Vejle kommune / politikere;
Voksenudv. ;  Gitte Frederiksen
suppleant  ;  Karl Erik Lund  
Seniorudvalg  ;  Azra  Hasanbegovic 
suppleant   ;   Kenneth Fredslund Pedersen  
Vejle kommune / administrativt; 
udviklingskonsulent   Anne  Kristensen  
  

Revideret  23.o4.2o18

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Frivilligcenter Jelling    Tlf:21175451               Hjemmeside: www.frivilligcenterjelling.dk